Laryngologia

lek. med.

lek. med.Aleksander Żmudziński

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Specjalista laryngolog, lek. Medycyny Estetycznej

Pierwszy stopień specjalizacji zdobył w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Gdańsku, drugi stopień w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy, pracując na stanowisku starszego asystenta. Obecnie współpracuje z kilkoma szpitalami i klinikami: w Grudziądzu, Bydgoszczy, Toruniu oraz prowadzi indywidualną praktykę lekarską. Członek wielu towarzystw naukowych. Posiada bardzo duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zachowawczym oraz operacyjnym chorób uszu, nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani dzieci i dorosłych. Stosuje najnowsze metody leczenia endoskopowego chorób nosa i zatok przynosowych (operacje FESS). Uzyskuje wiedzę i nowe doświadczenia, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach, aby zapewnić Państwu dostęp do najnowszych i najskuteczniejszych metod leczenia.

Zakres leczenia: konsultacje laryngologiczne dzieci i dorosłych, diagnostyka i badania laryngologiczne. leczenie zachowawcze ostrych i przewlekłych stanów zapalnych, guzów uszu, nosa, gardła, krtani i szyi.

Zakres zabiegów laryngologicznych: zabiegi na migdałkach, zabiegi jamy nosowej, zabiegi zatok przynosowych.

lek. med.

lek. med.Zdzisław
Kogut

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

...

lek. med.

lek. med.Irena
Zaniewskia-Gerlach

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

...

lek. med.

lek. med.Mateusz
Stępiński

 

Ukończyłem Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie (dyplom z wyróżnieniem).

Na co dzień pracuję w Oddziale Laryngologii (...) Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim na stanowisku starszego asystenta. Jestem także wykładowcą w Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp., gdzie prowadzę zajęcia dla studentów w dziedzinie: fizjologii, patofizjologii oraz otorynolaryngologii.

Zajmuję się diagnostyką oraz leczeniem pacjentów ze schorzeniami otorynolaryngologicznymi, także dzieci.

Specjalizuję się w leczeniu zabiegowym i operacyjnym chorób uszu, nosa (w tym zatok przynosowych), jamy ustnej, gardła, krtani oraz szyi. Moją pasją jest onkologia laryngologiczna, nowotwory głowy i szyi.

Wykonuję także unikatowe badania diagnostyczne – USG narządów głowy i szyi, badanie nasofiberoskopowe (tzw. badanie "kamerką") oraz badanie odruchu przełykania (FEES), manewr Dix-Hallpike'a (zawroty głowy) oraz manewry repozycyjne (np. Semonta, Epleya).

Liczne kursy oraz staże (w tym dodatkowe, nadobowiązkowe) wyraźnie poszerzyły mój wachlarz umiejętności.

Ważniejsze kursy i staże:

  • 2019 – Staż w Klinice Chirurgii Plasycznej PUM w Szczecinie/Policach;
  • 2019 – Diagnostyka i terapia zawrotów głowy, Klinika Otorynolaryngologii CMKP, Warszawa;
  • 2020 – Kurs otochirurgii, IFPS w Kajetanach/Nadarzynie;
  • 2020 – Staż w Klinice Otolaryngologii Dorosłych i Dzieci i Onkologii Laryngologicznej PUM w Szczecinie (ul. Unii Lubelskiej);
  • 2021 – Kurs ultrasonografii narządów głowy i szyi PTU, Zamość;
  • 2021 – Kurs diagnostyki i terapii szumów usznych, IFPS w Kajetanach/Nadarzynie;
  • 2021 – Kurs fonochirurgii (chirurgia krtani, "strun" głosowych), IFPS w Kajetanach/Nadarzynie;
  • 2022 – Praktyczny kurs endoskopowej chirurgii zatok przynosowych, Poznań Lab (FESS);
  • 2022 – Praktyczny kurs otochirurgii, IFPS w Kajetanach/Nadarzynie;
  • 2022 – Staż w Klinice Otolaryngologii i Laryngologii Onkologicznej UM w Poznaniu (ul. Przybyszewskiego) oraz w Klinice Otorynolaryngologii Dziecięcej UM w Poznaniu (ul. Szpitalna).
X

Kontakt